Teden otroka 2020: Odgovor je pogovor (5. – 11. oktober)

logo_teden_otroka

Danes, 5. oktobra 2020, se je pričel Teden otroka. Letošnja tema: ODGOVOR JE POGOVOR. V tem tednu bodo zveze in društva prijateljev mladine organizirala različne prostočasne in razvedrilne programe za otroke v vseh večjih krajih po Sloveniji, obeležili pa ga bodo tudi vrtci in šole.

V letošnjem letu se Teden otroka povezuje s TOM telefonom, ki praznuje 30 let. Odgovor je pogovor je tako tema, ki združuje praznovanje obletnice TOM telefona in Teden otroka.

Pohod mladih planincev v Vodole

Mladi planinci smo se v soboto, 3. 10. 2020, odpravili na naš prvi pohod. V čudovitem vremenu smo se iz Malečnika podali proti Sončnemu raju v Vodolah. Hodili smo ob vinogradih Slovenskih goric. Na našem cilju so otroci preizkusili zipline – Čebelji let. Vsi planinci so se spustili po žici, in to ne samo enkrat, kar večkrat. Bili so navdušeni. Počitek po zanimivi aktivnosti je zmotil dež, ki nas je prisili, da smo predčasno zapustili idilični Sončni raj in se odpravili proti domu.
Zapisala Sonja Žnidaršič