Zaključna ekskurzija 7. razredov

Včeraj, 31. 5., smo se sedmošolci odpravili na zaključno ekskurzijo v Škofjo Loko, v Vrbo na Gorenjskem in na Bled.

Najprej smo se ustavili v Škofji Loki, kjer smo si ogledali muzej v gradu in si izdelali prazgodovinsko ogrlico. Nato smo odšli v Vrbo na Gorenjskem, kjer smo se sprehodili po Prešernovi rojstni hiši. Za zaključek smo se na Bledu posladkali s kremnimi rezinami. Seveda pa ne bi bilo popolno, če se ne bi ustavili na Trojanah, kjer smo kupili krofe.

Še danes smo nekoliko brez glasu zaradi prepevanja na poti domov.  Imeli smo se lepo.

Hana, Isabella in Šeila (novinarski krožek)

Pike Nogavičke na krajevni prireditvi

V četrtek, 26. maja 2022, so krajani MČ Nova vas obeležili svoj krajevni praznik. Na svečani prireditvi so podelili plakete zaslužnim krajanom, dogodek pa so pospremili z glasbo in plesom vrtčevskih in osnovnošolskih otrok.

Naša šola je na tokratni proslavi sodelovala s prikupno plesno točko v izvedbi deklic iz 2. razreda, ki so s svojo sproščenostjo in navihanostjo kot Pike Nogavičke navdušile zbrane krajane.

Dobrodelna akcija “Vsi za enega, eden za vse!”

V petek, 27. 5. 2022, smo ponovno izvedli zbiralno akcijo »Vsi za enega, eden za vse!«. Hvala vsem, ki ste se odzvali in prispevali šolske potrebščine za učence, potrebne pomoči.

Ker je veliko učencev izrazilo željo, da bi šolske potrebščine prinesli naknadno, vas obveščava, da to lahko storijo v naslednjem tednu, torej med 30. 5. in 3. 6. 2022. Potrebščine naj prinesejo v spodnji kabinet razrednega pouka za 1. in 2. razred.

Učiteljici Anja Gradišnik in Janja Horvat z učenkami Gajo, Zojo in Taro