Evropejček 2022

Z udeležbo na tekmovanju o poznavanju Evropske unije  “Evropejček 2022”, ki je letos prvič potekalo na II. gimnaziji Maribor, smo si učenke 8. c razreda prislužile nagradni izlet v Ljubljano. Žal nismo obiskali parlamenta, saj je bil zaradi koronavirusa zaprt. Obiskali smo Hišo Evropske unije, kjer smo imeli predavanje o začetkih EU in o pomenu demokracije. Po kosilu je sledil voden ogled Ljubljane, nato pa smo se popeljali tudi z ladjico po Ljubljanici, kar je bilo še posebej zanimivo. Organizatorji so se zelo potrudili, preživele smo zanimiv dan.

Alisa Kotelevska, 8. c

ZOTK-ini talenti

S prireditvijo ZOTK-ini talenti se je v tem šolskem letu zaključilo obdobje tekmovanj, ki jih pripravlja Zveza organizacij za tehnično kulturo. Na prireditev, ki je potekala v Cankarjevem domu v Ljubljani, sta bila povabljena tudi naša učenca Vita Žigart Rubelj in Maj Bombek.
Vita se je izkazala z raziskovalno nalogo, ki jo je izdelala v tem šolskem letu.

Maj pa se je v preteklih letih in tudi v tem šolskem letu izkazal na številnih področjih in dosegal izjemne rezultate na državnem nivoju. Viti in Maju še enkrat čestitamo in jima želimo veliko uspehov še v prihodnje.

Več o prireditvi lahko preberete na: https://www.zotks.si/novice/najbolj%C5%A1i-mladi-talenti-zaslu%C5%BEeno-prejeli-svoja-priznanja

Učitelji-mentorji

Taborjenje Stupice (3. dan)

Po jutranjem orientacijskem teku in zajtrku smo dopoldne preživeli na plaži. Kar po trije naenkrat so vadili jadranje na deski. Po pripravi dobrega kosila smo se v popoldanskih urah odpravili na Kamenjak. Skoki v vodo so pri nekaterih pognali kar nekaj adrenalina skozi telo. Nato smo  preizkusili še adrenalinski park in se proti večeru vrnili nazaj v avtokamp. Za večerjo smo imeli zelo dober carski praženec, ki ga je hitro zmanjkalo. Po petju in spremljavi našega Aleša na kitari smo se precej pozno odpravili k zasluženemu počitku.

Herman Novak