V času od 6. do 21. februarja 2024 bo na šoli potekalo šolsko tekmovanje v programiranju z delčki Pišek.

Tekmovanje je namenjeno učencem, ki jih zanimajo prvi koraki v svet programiranja in reševanje različnih programerskih nalog.

Tekmovanje poteka na šolski in državni ravni. Najboljši učenci iz tekmovalnih skupin napredni se lahko uvrstijo na državno tekmovanje, ki bo 6. aprila v Ljubljani.

Tekmovalne kategorije:

4. do 6. razred OŠ – začetniki
4. do 6. razred OŠ – napredni
7. do 9. razred OŠ – začetniki
7. do 9. razred OŠ – napredni

Pri računalniških predmetih (neobvezni izbirni, obvezni izbirni, fakultativni pouk) se na tekmovanje že pripravljamo.

Ostali učenci, ki bi tekmovali in bi se želeli pripravljati v šoli, lahko pridejo vsak četrtek (0. ura), vsak petek (5. ura)  ter vsak ponedeljek (7. ura) v računalniško učilnico do pričetka tekmovanja. Pripravljate, pa se lahko tudi samostojno.

Naloge za pripravo:

Starši prejmete po elektronski pošti še prijavnice za tekmovanje.  Učencev, ki obiskujejo računalniške predmete ni potrebno posebej prijavljati.  Prijavite se lahko v obe kategoriji (začetni in napredni). Tekmuje se lahko le v šoli, ko učenec prejme up. ime in geslo od učitelja. Urnik tekmovanja na šoli bomo objavili naknadno.

Razpis:

Razpis tekmovanja ACM v programiranju z delčki Pišek 2023/2024 | ACM Tekmovanja