Žerjav, simbol življenja, večnosti, svetlobe. Ptica dostojanstvene, mirne drže …

Po stari japonski legendi pozorno zlaganje papirnatih žerjavov človeka približa duhu žerjava, ki naj bi mu, ko človek sestavi tisoč žerjavov, izpolnil željo, pogosto povezano z zdravjem.

Leta 2011 smo se odločili, da naredimo 1000 žerjavov in da jih z zbirko iskrenih želja ob cunamiju pošljemo na Japonsko. In smo jih. Tisoč smo jih podarili, vsi drugi pa so krasili našo avlo.

Sedaj je čas, da jih naredimo znova. Zase, za svoje drage, za Slovence, za Evropejce … za človeštvo.

Papir naj bo kar bel, velikost kvadrata ni pomembna. Potrebni so le: potrpežljivost, vztrajnost in iskrena misel. Postopek izdelave žerjava:

In kam z žerjavi?

Obesimo jih v svoje dnevne ali otroške sobe, na balkone … Ko se znova srečamo v šoli, pa jih otroci lahko prinesejo in jim bomo našli varno zavetje.