Vetrnice za mir

Projekt »Vetrnice za mir« je umetniški projekt, s katerim sta leta 2005 pričela učitelja likovnega pouka na Floridi. Učenci so z izdelovanjem vetrnic izrazili svoja občutja o tem, kaj se dogaja po svetu in v njihovih življenjih. Od leta 2011, pod okriljem MO Maribor, v projektu sodelujejo tudi mariborske osnovne šole in tako tudi naša šola. Z izdelovanjem vetrnic smo želeli opozoriti na mednarodni dan miru, ki ga praznujemo 21. septembra.

Vetrnice bi naj sicer zavrteli v Mestnem parku na Rožnem griču, a smo jih zaradi trenutnih razmer vrteli kar v razredih. Pri učencih je izdelovanje vetrnic in sodelovanje v projektu naletelo na pozitiven odziv.

Učiteljice podaljšanega bivanja

Mirno morje 4

Nočno morje je bilo razburkano, močno je pihalo. Čakali so, da se veter umiri, da so lahko izpluli. Pot jih je vodila do Kaštelov. Mogoče pa je bilo morje razburkano zaradi Pozejdona. Dvigoval se je iz svojih globin, da bi krstil mlade jadralce.