Praznično srečanje članov otroškega parlamenta

V petek, 10. 12. 2021, je bilo srečanje otroškega parlamenta praznično obarvano. Učenci so se zabavali ob iskanju čokoladic, igranju namiznih iger in poslušanju božične glasbe. Drug drugemu so popestrili praznične dni s prijaznimi mislimi, ki so jih zapisali in prinesli s seboj na srečanje.

Lepe praznični dni vam želimo učenci in učenke – člani šolskega parlamenta z mentoricama Anjo in Janjo

Raziskovalno popoldne s kuharsko delavnico

V torek, 14. 12. 2021, smo se v popoldanskem času zbrali v šoli učenci 8. in 9. razreda, ki delamo po programu nadarjenih učencev. Za ogrevanje so nam učiteljice pripravile »minsko polje«, nato pa smo se preskusili v izdelavi sobe pobega. Na koncu smo se v gospodinjski učilnici soočili še s kuharsko delavnico, kjer smo pripravili in spekli slastne mini pice. Bilo je zelo zabavno in tudi poučno popoldne.

Anjana Ribič, 8. a

Raziskovalno popoldne po starem mestnem jedru Maribora

Nadarjeni učenci 5., 6., in 7. razreda smo se v torek, 14. 12. 2021, podali na raziskovalno popoldne po starem mestnem jedru Maribora, kjer smo hodili po poteh pogumnega čevljarčka, ki je Maribor v srednjem veku obranil pred Turki. Na koncu so smo se pogreli ob toplem in sladkem kakavu s čudovitim pogledom na naše mesto.