Nastop na kulturnem dogodku

V četrtek, 21. 4. 2022, so se folkloristke in mažoretka naše šole odzvale vabilu in nastopile na kulturni prireditvi ob dnevu upora proti okupatorju. Kulturni dogodek je potekal v dvorani Mestne četrti Nova vas.

Nastopajoči so pripravili pester kulturni program, ki je združeval govor, ljudski ples in igre, mažoretkin ples ter recitacije pesnika Karla Destovnika Kajuha.

Pristen stik z ljudsko glasbo ter koračni ritmični gibi mažoretke so poskrbeli za razigrano in prikupno dogajanje na odru.

Tako sta glasba in ples ustvarila prijetno vzdušje in vse obiskovalce ponesla v bližajoče se praznične dni.

Občinsko tekmovanje v mali odbojki za učenke

V četrtek, 5. 5. 2022, je na OŠ Rada Robiča Limbuš potekal finale za občinskega prvaka Maribora v odbojki za mlajše učenke. Tudi naše mlajše učenke (6. in 7. razred) so sledile uspehom starejših kolegic in z odlično igro zasedle izvrstno 2. mesto ter se s tem tudi uvrstile dalje na področno tekmovanje.

Našo šolo so zastopale: Lua Dragšič, Ana Purg, Lija Zemljič, Tinkara Strmecki, Alja Seidl, Lana Jurgec, Nuša Ekart, Anna Cimerman, Ranja Drame; v predtekmovanjih pa sta igrali tudi Isabella Kajzer Zorenč in Mia Lačen.

Čestitke vsem puncam za odlično uvrstitev in vso srečo na področnem tekmovanju!