Skoči na glavno vsebino
Select Page

Z učenci tretjih razredov smo v  Betnavskem gozdu izvedli športni eko dan. Z vsemi čutili smo zaznavali gozdne vtise in ugotavljali dobrodejne vplive gibanja v naravi na naše zdravje. Prisluhnili smo zvokom, uživali ob vonju gozda, spoznavali smo velikost gozdnih dreves, uživali ob dotiku z mogočnimi debli ter opazovali njihovo barvitost. Zdrznili smo se ob malomarnem početju ljudi, ki ga uničujejo in onesnažujejo. Ob gimnastičnih obhodnih nalogah smo pospešili utrip naših src in se pošteno razgibali. Svoje vtise smo umetniško izrazili ob gozdnih slikah, ki smo jih ustvarili s pomočjo vejic, listkov in ostalega, kar smo našli v podrasti in na gozdnih tleh. Naš dan smo zaključili s sprehodom do dvorca Betnava, kjer smo žalostno ugotovili propad te neprecenljive kulturne dediščine in uvideli, da bi bilo nujno poskrbeti tudi za naravno dediščino – za park ob dvorcu, ki je prav tako zapuščen.

(Skupno 211 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost