Knjiga vprašanj in odgovorov o koronavirusu in ukrepih, sprejetih za zajezitev njegovega širjenja.

Knjiga pomaga razumeti otrokom, kaj se dogaja, da bodo lažje prestali to obdobje. Otroci se vsakodnevno soočajo s težavami, ki jih je koronavirus “prinesel” – ne morejo v šolo, na igrišča, na obiske k družini in prijateljem, poleg tega pa vsakodnevno slišijo, koliko ljudi je zbolelo, umrlo, koliko jih je v bolnici, kako zelo so potrebni raspiratorji, maske, ni še cepiva …Otroci so prestrašeni in knjiga jim je v pomoč, saj ponuja odgovore na njhova vprašanja, dileme.

Konča se spodbudno:  Enkrat prav kmalu, čeprav nihče ne ve natančno, kdaj, boš znova lahko obiskal tiste, ki jih imaš rad, pa ne živijo s tabo, se igral s prijatelji, znova šel v šolo in počel veliko drugih stvari, v katerih sicer uživaš, a jih zdaj ne moreš početi.

Knjigo je izdala angleška založba Nosy Crow, založba Morfemplus pa je poskrbela za digitalno različico v slovenščini, ki je na spletu dostopna brezplačno.

Našli jo boste na tej povezavi.