Z veseljem sporočamo, da smo v tem šolskem letu, uspešno obnovili naziv Kulturna šola, ki ga nosimo od leta 2014. Zaradi številnih kulturnih prireditev in dejavnosti na naši šoli, nam je uspelo naziv kulturna šola podaljšati do leta 2023.
Javni sklad republike Slovenije že vrsto let izvaja projekt Kulturna šola, s katerim v osnovnih šolah spodbuja ustvarjalnost otrok na različnih področjih umetniškega ustvarjanja.
Zaključna prireditev projekta je potekala v petek, 21. 9. 2018, na OŠ Franceta Prešerna v Mariboru, kjer so v dopoldanskem času za učence in učitelje mentorje potekale številne delavnice z naslovom Od začetka in nazaj.
Na zaključni prireditvi, ki je potekala v SNG Maribor, je bil slavnostni govornik predsednik države, gospod Borut Pahor, ki je tudi razglasil najbolj kulturno šolo leta 2018, osnovno šolo Mokronog.
Upamo, da nas bodo številne šolske in obšolske kulturne dejavnosti bogatile še naprej in da bomo z radostjo in veseljem ustvarjali tudi v prihodnje.

20180921 090614

Bojana Trunk