Ste vedeli, da 14. marec velja za mednarodni dan matematike in dan števila pi? Na ta dan vsako leto po vsem svetu potekajo matematično obarvane dejavnosti in drugi dogodki pod skupno temo. Letošnja mednarodna tema je bila “Matematika za vsakogar”.

Tudi na naši šoli smo praznovali, kot se za praznovanje rojstnega dne spodobi. Učenci 7., 8. in 9. razredov so  pri uri matematike svoje sposobnosti logičnega razmišljanja urili znotraj različnih delavnic: pisanje “piezije”, barvanje pi-gobelina, sestavljanje pi-kvadrata in kroga, eksperimentalno določanje števila pi z metom vžigalic, iskanje pi-besed in likovno izražanje na predpisano temo.

Letos smo na šoli  prvič izvedli tudi tekmovanje v recitiranju decimalk števila pi. Hana (8. a), Jan (8. a) in Jon (8. c) so zbrali pogum in pred devetošolci recitirali število pi. Absolutna zmagovalka je postala Hana, ki je zrecitirala kar 80 decimalk tega skrivnostnega iracionalnega števila. Sledita  Jan (51 decimalk) in Jon (49 decimalk). Vsem trem učencem čestitamo za vložen trud in verjamemo, da bodo v prihodnje svoj rekord še presegli. Med devetošolci se je s posebno pi-pesmijo predstavila Špela (9. a) in požela velik aplavz. Špela, iskrene čestitke za odličen nastop.

Več pa povedo še fotografije in zapis “piezije” …

Vsem pi-ljubcem in tistim, ki to niste, za konec še misel A. Einsteina:

»Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež.«

Učiteljici matematike Metka Potočnik in Polona Brečko