Skoči na glavno vsebino
Select Page

V torek, 8. 10. 2019, so nas obiskali Novozelandci. Družina, ki živi na Novi Zelandiji, je za eno leto prišla v Slovenijo, da otroci poglobijo znanje slovenščine – maternega jezika njihove mame. Trije otroci, Luka, Oscar in Una, so vključeni tudi v slovensko šolo, kjer obiskujejo 1., 5. in 6. razred. Predstavili so nam življenje na Novi Zelandiji, razlike, ki se pojavljajo med državama, kako je biti šolar v Sloveniji in kako v Novi Zelandiji ter nam predstavili novozelandsko kulturo, hrano, živali in ostale znamenitosti.

Jona Emanuel, učenec 7. b razreda je tako strnil svoje vtise:

Obisk družine iz Nove Zelandije se mi je zdel prijeten in poučen. Zanimivo je bilo, da so čisto vsi, tudi šestletna Una, gladko govorili angleško in tudi precej slovensko. Razlike med našo in njihovo šolo so se mi zdele izredno navdihujoče. Upam, da bodo naslednjič tudi drugi dobili priložnost, da bodo spoznali Novozelandce.

(Skupno 265 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost