Skoči na glavno vsebino
Select Page

Od ponedeljka, 27. 2., do petka, 3. 3. 2023, smo na šoli v sklopu projekta Erasmus+ CONNECT YOUR SKILLS gostili učence in učitelje iz Kikinde.
Šest učencev je bilo vključenih k pouku 7. a, občasno pa tudi k pouku 7. b in 7. c. Prav tako so bili štirje učenci tudi pri pouku 4. a, občasno pa pri pouku 4. b.

Učenci so spletli nova prijateljstva, spoznavali kulturne raznolikosti, opažali jezikovne razlike in podobnosti, hkrati pa so ob predstavitvi Kikinde izvedeli mnogo novega o tem mestu in se tudi posladkali s tipičnimi srbskimi piškoti.
V popoldanskem času so gostje iz Srbije spoznavali Maribor ob vodstvu učiteljice Mirne Tabak, si ogledali razstavo v Pokrajinskem muzeju Maribor in eno popoldne preživeli na sankanju na Pohorju. Bili so navdušeni nad raznolikostjo našega mesta.

Vsekakor je bil obisk učencev in učiteljev iz Srbije neprecenljiva izkušnja za vse sodelujoče, v kateri se je izkazalo, da se lahko drug od drugega veliko naučimo.


Maša Grušovnik

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost