Dostop do storitev Arnesa, SIO in Office 365

Na šoli je na voljo dostop do paketa spletnih storitev in programske opreme Office 365.

S tem je/so učencem odslej na voljo:

• zmogljiva elektronska pošta z naslovi @os-tabor1.si
  • digitalna shramba v velikosti 1000 GB za učence
  • orodja za hkratno delo na dokumentih
  • orodja za učinkovito spletno komunikacijo

Gre za internetno različico programa Microsoft Office. Preko prijave na Microsoftov račun lahko učenci dostopajo do mrežne različice Worda, Excela, Powerpointa, Outlooka, OneNota, OneDriva, si shranjujejo dokumente na Microsoftov strežnik (OneDrive) ter jih odprejo in popravijo kjerkoli, kjer se lahko povežejo na splet.

V času trajanja izobraževanja je učencem brezplačno na voljo polna programska zbirka Office365, ki vključuje programe Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams, OneNote, … Namestijo jo lahko tudi na domačih napravah.

Več o tem si lahko preberete na spletnih straneh:

Z istimi prijavnimi podatki se lahko učenci prijavijo:

Pridobitev

• Učenci, ki obiskujejo fakultativni pouk računalništva (4., 5. in 6. razred), obvezne ali neobvezne izbirne predmete s področja računalništva dostopne podatke (AAI geslo) prejmejo pri pouku.
  • Učenci 5. razredov prejmejo AAI geslo za opravljanje kolesarskega izpita pri mentorju.
  • Prvošolci (starši) prejmejo AAI od razredničark.
  • Od marca 2020 je zaradi spremenjenih pogojev (Covid-19) in dela na daljavo, dostop do AAI nekoliko spremenjen. Starši lahko pošljejo zahtevek za AAI gesla na racun@os-tabor1.si. Sporočilo mora vsebovati ime in priimek otroka ter oddelek, ki ga obiskuje. Zaradi varnosti lahko upoštevamo le zahtevke, ki prihajajo iz email naslovov, ki jih imamo zapisane v eAsistentovi evidenci.

Navodila za delo

Zamenjava gesla ali obnovitev pozabljenega gesla

Nadaljnje delo v Office-u 365

Po prvi prijavi v Oblak 365 se lahko direktno prijavljate na naslovu (https://login.microsoftonline.com/) oz. če v iskalnik vpišete Office 365.

Na šoli ne nudimo podpore pri uporabi Oblak365, Office365 in drugih storitev, do katerih lahko učenci dostopajo z AAI geslom. Učenci, ki obiskujejo računalniške dejavnosti na šoli, se o morebitnih težavah pri delu pogovorijo z mentorjem.

Za podrobnejše informacije se uporabi vgrajeno pomoč ali pa informacije poiščite na spletu.

Organizator informacijske dejavnosti

Srečko Štok