Skoči na glavno vsebino
Select Page

Planinski pohod na Malo Ojstrico (2017 m) smo izvedli 4.10.2019 z generacijo 2007 – torej z učenci 7 razredov, ki so bili do 6 razreda vključeni v DŠP. Z avtobusom smo se odpeljali v Robanov Kot in se po dolini sprehodili do Robanove planine, kjer smo si pripravili pasove, vrvi in samovarovalne komplete za samovarovanje.
Prečili smo nekaj hudournikov in se začeli vzpenjat. Učenci so se samovarovali na vseh izpostavljenih mestih. Bilo je kar zanimivo in učenci so se z veseljem varovali .
Po nekaj urah vzpenjanja smo se povzpeli na planoto in se na prevalu Sedelce usmerili proti Mali Ojstrici. Pod vrhom smo pustili nahrbtnike in se kar hitro povzpeli na vrh Male Ojstrice. Imeli smo prekrasne poglede na Robanov kot, Olševo, Peco in Raduho proti severu in na Veliko planino in Ljubljansko kotlino na jugu. Proti vzhodu še na Dleskovec, Kum in Pohorje
Sestopali smo preko Sedelca proti planini Podvežak, kjer nas je ob 18.00 čakal avtobus.
Čestitke vsem udeležencem pohoda, saj smo z malimi presledki hodili več kot 9 ur.

Herman Novak

(Skupno 214 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost