Skoči na glavno vsebino
Select Page

Svet staršev OŠ Tabor I Maribor je podprl pobudo Aktiva Sveta staršev mariborskih osnovnih šol za varno vrnitev otrok v šole.

Pobudo smo podprli tako, da smo danes ob 9.02 poslušali pesmi:

https://www.youtube.com/watch?v=KLg7pfsELPc – Vse se da
https://www.youtube.com/watch?v=tCY5NFh4Cho – Pustite nam ta svet (Vlado Kreslin)

Učenci prvega triletja in zaposleni smo pesmi poslušali po šolskem radiu, učenke in učenci ter učitelji, ki delajo na daljavo, pa so obe skladbi poslušali tam, kjer so ob 9.02 bili.
——————————-

POBUDA

Spoštovani ravnatelji, učitelji, starši, učenci

Verjamemo, da vsi delamo po svojih najboljših močeh in potrpežljivo čakamo na konec epidemije. Hkrati smo dobro seznanjeni z večino težav, izzivov. Stiske, ki nas pestijo za zidovi domov, so nevidne in tihe. Obup in naveličanost se kopiči, motivacija za delo in učenje kopni. Naše šole so v kosu zaprte najdlje v Evropi, učencem in dijakom se povzroča škoda, za katero se ocenjuje, da ne bo zamerljiva. Poleg znanja, ki ga sedaj že skoraj štiri mesece večina učencev pridobiva na daljavo, ima šola tudi pomemben socializacijski moment, na katerega se žal pozablja. Tu je še skrb za ranljive skupine; naj bo to otroke, ki prihajajo iz socialno manj spodbudnega okolja, učence z DSP, učence tujce in ostale. Tudi zanje je šola okolje, kjer pridobivajo veliko kompetenc, ki jih doma žal v večini ne morejo. Naj bo izobraževanje na vseh ravneh prioriteta naših odločevalcev.Da bi opozorili na nastale stiske vseh vključenih v izobraževalni proces, smo se predstavniki svetov staršev mariborskih osnovnih šol poenotili in predlagamo skupno pobudo, s katero želimo podpreti varno vrnitev v šole in skupaj opozoriti odločevalce na to, da obstajajo tudi drugi načini varnega izobraževanja.

Naš namen

Želimo podpreti dijake, učence in učitelje, ki si zaslužijo ustreznejše načine poučevanja v teh časih. Želimo opozoriti da obstajajo boljši načini izvajanja pouka in uporabo modelov, ki so jih predstavili, a jih ne uporabljajo ali ti niso bili izkoriščeni. Smo za zdravje prijazno in varno šolanje.

Zato želimo v podporo učencem, dijakom in učiteljem 9. 2. 2021 ob 9:02. organizirati poziv in prosimo za sodelovanje. Gre za solidarnostno gesto, s katero želimo dati glas vsem, ki so že predolgo doma. Glas, da so slišani. Glas odločevalcem, da obstajajo tudi drugi, za zdravje varni načini!

Naš predlog

Prekinimo pouk ob 9.02 za 10 minut, skupaj poslušajmo prijetno glasbo in pokažimo otrokom, staršem, učiteljem da niso sami, da smo skupaj, da razumemo drug drugega in verjamemo, da se kmalu vidimo. Pozivamo vas, da se nam pridružite!

https://www.youtube.com/watch?v=KLg7pfsELPc – Vse se da

https://www.youtube.com/watch?v=tCY5NFh4Cho – Pustite nam ta svet (original) ali

https://www.youtube.com/watch?v=fMemRWGaaeA – Pustite nam ta svet (Vlado Kreslin)

(Skupno 337 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost