Spoštovani starši, skrbniki,

od jutri naprej se šolanje na daljavo nadaljuje. Tako kot ste/smo vajeni, bodo zadolžitve dnevno dosegljive v mapicah na spletni strani.

Najlepša hvala, da ste se tako množično sodelovali v spletni anketi – vaši odgovori so nam dragoceni, rezultati ankete pa gotovo osnova pri načrtovanju in izvajanju dela vnaprej. Smo pa ljudje zelo različni – kar je nekomu preveč, drugemu odgovarja, česar nekdo ne mara, drugi naravnost obožuje. Enotni smo v zavedanju, da skupaj zmoremo in da se želimo čim prej vrniti v šolske klopi. In to šteje.

Kot ste izvedeli že iz medijev, je pristojno ministrstvo sprejelo kar nekaj odločitev o zaključku oz. do zaključka tega šolskega leta:

• Delo na domu je enakovredno delu v šoli.
  • Nacionalnega preverjanja znanja letos ne bo.
  • Šolsko leto se zaključi po šolskem koledarju – pomeni, da je konec špekulacij o pouku v juliju in avgustu.
  • Obvezno število ocen v redovalnem obdobju je manjše – ne pomeni pa, da jih ne sme biti več.
  • Ocenjevanje se lahko izvaja pri delu na daljavo tudi individualno – ne le pred učenci oddelka ali učne skupine.
  • Razred se lahko ponavlja – tudi tu je konec špekulacij, da ponavljanja razredov letos ne bo.

Iskreno prosim, da svojim otrokom, našim učencem, pri delu še naprej stojite ob strani in jih spodbujate, svetujete in pomagate, da bodo lahko kar se da uspešni. Pri tem pa imejmo vsi skupaj v uvidu, da je najpomembneje, da ostanejo zdravi in dobrovoljni.

Vse dobro želim,

Martina Rajšp, ravnateljica