Skoči na glavno vsebino
Select Page

V sredo, 9. 1. 2019, se je ob 16.30 v prostorih knjižnice odvilo slovensko-albansko literarno popoldne z ustvarjalno likovno delavnico. Namenjeno je bilo vsem, ki jih zanima literatura v albanskem jeziku in kako le-ta zveni v slovenščini.

Po nagovoru gospe ravnateljice, ki je zbrane pozdravila tudi v albanščini, smo prisluhnili pravljicam in poeziji v albanskem in slovenskem jeziku, učenci in njihovi starši pa so nato prebrano tudi likovno poustvarjali. Gostja je bila ga. Arta Kqiku, magistra bibliotekarstva in albanskega jezika s književnostjo, slovenski del programa ter povezovanje je vodila ga. Metka Gselman Sedak, prof., likovno poustvarjanje pa ga. Manja Sgerm, socialna delavka. Popoldne je minilo v prijetnem in sproščenem vzdušju in vsi prisotni smo se strinjali, da je treba takšen dogodek še kdaj ponoviti.

Zapisala: Metka Gselman Sedak

(Skupno 269 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost