Skoči na glavno vsebino
Select Page

Naša šola v šolskem letu 2022/2023 sodeluje v mednarodnem projektu Krokus. S tem projektom dvigamo ozaveščenost o nevarnostih rasizma in nestrpnosti.

17. novembra 2022 so učenci 9. c-razreda v spomin na milijon in pol judovskih otrok, ki so umrli med holokavstom, in v spomin na tisoče drugih otrok, ki so bili prav tako žrtve nacističnih grozodejstev, v gredico pri naravoslovni učilnici na prostem posadili več kot 27 čebulic rumenih žafranov. Rumene cvetlice spominjajo na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje prisiljeni nositi pod nacističnim režimom.

26. in 27. januarja 2023 smo izvedli spominski uri o Auschwitzu. 27. januarja je bila tudi radijska oddaja za vse učence naše šole. 27. februarja smo gredico očistili. Dva tedna kasneje smo si ogledali rumene žafrane.

učiteljica Anja Zatezalo

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost