Obveščamo vas, da je Vlada RS 17. 1. 2022 sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o izjemah od karantene na domu po visoko tveganem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni COVID-19 in Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19.

Obe spremembi sta objavljeni v Uradnem listu RS, št. 8/22 z dne 17. 1. 2022.

Spremembe, ki jih odloka vnašata v šolski prostor:

1. Oddelek se napoti na delo na daljavo takrat, ko je v oddelku potrjena okužba pri več kot 30 % učencev.
  2. Učenci v oddelku (razen okuženih učencev), kjer je potrjenih okužb manj kot 30 %, ostanejo praviloma v šoli, se pa morajo naslednjih 7 dni po stiku z okuženo osebo vsakodnevno testirati v šoli.

Izjema od 7 dnevnega samotestiranja so učenci, ki:

• so preboleli COVID-19 in je od pozitivnega rezultata testa PCR minilo manj kot 45 dni

ALI

• so preboleli COVID-19 in bili ustrezno cepljeni

ALI

• predložijo dokazilo o negativnem rezultatu testa HAG, ki ni starejši od 24 ur od odvzema brisa.
  1. S spremembo odloka učencem pripada 20 testov HAG za samotestiranje na mesec (doslej 15).

Oba odloka začneta veljati 19. 1. 2022 – veljata za nove primere (pomeni, da vsa že določena dela na daljavo iztečejo po izrečeni odreditvi).

Podrobnejših navodil NIJZ, ki bodo podrobneje urejala izvajanje zgoraj navedenih izjem v praksi, še nismo prejeli.