Skoči na glavno vsebino
Select Page

Lepe septembrske dneve smo izkoristili za zadnje dejanje devetošolcev, ki jim je uspelo izpolniti pogoje za pohod na Triglav. Doslej so v okviru dodatnega športnega programa učenci od 1. do 8. razreda stopili na precej naših vrhov. Največ so se naučili na taborjenju v Bohinju, kjer so spoznali osnove samovarovanja. V 7. razredu so nato opravili pohod na Malo Ojstrico, kjer so to znanje še praktično utrdili.

Na pohod na Triglav se je odpravilo 5 deklet in 1 fant.
Na vrh so stopili vsi, razen Lucije, ki je imela precejšnje bolečine v kolenih, a je vseeno zmogla zelo zahtevno Tominškovo pot na Kredarico (2515 m) in se naslednji dan spustila v dolino Krme. Ostali so splezali zelo zahtevno pot s Kredarice preko Malega Triglava na vrh in se nato spustili na Planiko ter v dolino Krme. Čestitke Ani Lenki, Ivi, Eli, Ani in Alexu, ki so kot 13. generacija šole zmogli to zahtevno pot!

(Skupno 418 obiskov, današnjih obiskov 2)
Dostopnost