Skoči na glavno vsebino
Select Page

V četrtek, 3. 10. 2019 nas je obiskala prostovoljka iz Unicefa. Izvedla je delavnico na temo otrokovih pravic, osredotočili smo se na begunsko problematiko.

Najprej smo si ogledali filmček o 14-letnem dečku, ki se je iz Sirije preselil v Nemčijo. Prostovoljka nam je pokazala, od kod in kam se ljudje največ selijo. Nekateri prepotujejo celo Afriko, da lahko pridejo do ladij, ki jih nato ilegalno pripeljejo v Evropo. Pogovarjali smo se, kaj bi vzeli s seboj na pot, če bi bili na mestu otrok, ki bežijo pred vojno.

V skupinah smo tudi med danimi možnostmi izbirali, s kom bi bili skupaj v sobi. Možnosti so bile najrazličnejše: nemški rapper, ženska oblečena v moška oblačila, moški okužen s HIV… Ugotovili smo, da imamo kar nekaj predsodkov in za konec ugotovili, da smo vsi ljudje, ki imajo enake pravice.

Zapisala Aneja Berglez, 7.b

(Skupno 144 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost