Regijski Otroški parlament je zasedal v četrtek, 23. 3. 2023. Zasedanje se je za delegatki naše šole začelo nekoliko kasneje, saj sta Doroteja in Šeila četrtkov dan začeli s sodelovanjem v predstavi ČE … Kakor prejšnja leta so bili delegati posameznih šol razdeljeni v različne skupine, ki so razmišljale in debatirale o letošnji temi – DUŠEVNO ZDRAVJE OTROK IN MLADOSTNIKOV.

Zaključni plenarni del je nato potekal v amfiteatru Srednje ekonomske šole in gimnazije Maribor, kjer so predstavniki skupin predstavili svoje zaključke, pobude in predloge. Vsaka skupina je med svojimi vrstami izvolila delegata za nacionalni Otroški parlament, predstavnici naše šole sta bili v glasovanju žal poraženi vsaka za en glas. Kljub temu jima mentorici čestitava za aktivno sodelovanje v razpravi in tudi predstavitvi, za trud in angažiranost ter dobro voljo in pripravljenost za sodelovanje.

Mentorici OP Janja Horvat in Anja Gradišnik