Skoči na glavno vsebino
Select Page

Navodila v zvezi z naročanjem, koriščenjem ter odjavo šolske prehrane

PRAVILA ŠOLSKE PREHRANE: NAROČANJE, KORIŠČENJE TER ODJAVA:

– osnova za koriščenje obrokov (zajtrk, malica, kosilo, popoldanska malica) je tako kot pretekla šolska leta pravilno izpolnjen ter podpisan obrazec s strani staršev oz. skrbnikov »Prijava učenca na šolsko prehrano«;
– prijavljeni obroki na obrazcu Prijava učenca na šolsko prehrano veljajo celotno šolsko leto; morebitne spremembe med šolskim letom javijo starši razredničarki oz. v tajništvo;
– v primeru bolezni ali druge odsotnosti učenca lahko starši odjavijo prehrano za določen čas oz. čas odsotnosti učenca. Prehrana se odjavi: po elektronski pošti ali s pomočjo spletnega obrazca: https://bit.ly/381JIU3  (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe8rNTt2Jftvo9p9xAJzCPIPn5MWqCC_uR_OjzV1wDu0yhWJg/viewform). Odjava prehrane za nazaj ni mogoča.
– v primeru šole v naravi, ekskurzij ipd. odjava obrokov s strani staršev ni potrebna;
– koriščenje kosil je možno s posebnim ključkom, ki ga učenec prejme v uporabo do zaključka šolanja; v primeru izgube krijejo stroške starši;
– za učence 1. razreda evidentira koriščenje kosil učitelj/ica v oddelku podaljšanega bivanja;
– obračun prehrane in izdaja položnic bo tudi v šolskem letu 2018/19 potekala za pretekli mesec (predviden rok plačila je 10. v mesecu); v obračunu bodo upoštevane vse pravočasne odjave; če starši obrokov oz. subvencioniranih obrokov ne boste odjavili, se bodo obračunali v polni ceni po stanju prijave; vrednost nekoriščenega neodjavljenega kosila se upošteva pri obračunu kot koriščeno kosilo.

POSTOPEK SUBVENCIONIRANJA MALICE OZ. KOSILA:

– od 1. 2. 2013 je pravica do brezplačne malice vezana na odločbo o otroškem dodatku, in sicer so do nje upravičeni učenci iz družin, katerih povprečni mesečni dohodek na osebo ne presega 53 % neto povprečne plače v RS;
– do subvencije za kosilo iz državnega proračuna so od 1. 2. 2017 upravičeni učenci iz družin, katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 36 % neto povprečne plače v RS.

 

Najnovejši prispevki

Naše dejavnosti

junij 2024
P T S Č P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
(Skupno 3.207 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost