Skoči na glavno vsebino
Select Page

Učenci so se precej zgodaj zbudili in po zajtrku smo pohiteli na gondolo. Na zgornji postaji gondole na Vogel se nam je odprl čudovit pogled na Julijce. Po snegu in smučišču smo pot nadaljevali proti zgornji postaji enosedežnice, ki je bila tudi naš cilj. Naprej proti vrhu Šije je bilo za pohod brez zimske opreme preveč snega.
Vrnili smo se do gondole in v dolino, kjer sta Matej in Igor pripravila orientacijsko progo. Večina se je zelo dobro orientirala in so z nezahtevno progo opravili brez težav.
Popoldne smo se opremili z vesli in rešilnimi jopiči ter se v velikih čolnih peljali do izliva Savice in nazaj v naše pristanišče.
Po večerji smo se pripravili na taborni ogenj. Učenke in učenci so skrbno pripravili suho dračje, Matej in Igor sta se peljala v trgovino po krompir in folijo, in ko je dračje pogorelo, smo si v žerjavici spekli še krompir.
Kljub slabim napovedim je bil to eden najlepših dni taborjenja naših učencev v Bohinju.


Herman Novak

(Skupno 289 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost