Skoči na glavno vsebino
Select Page

Velikokrat se v življenju znajdemo v situaciji, ko je potrebno izbirati. Takrat si pomagamo z argumenti in dejstvi, ki so bili (če so bila) navedeni.

Zaradi takšnih situacij, smo bili nadarjeni učenci, v torek, 11. 11. 2019, povabljeni na predavanje o kritičnem mišljenju. Za začetek smo se poglobili v debato. Tako smo ugotovili, da je lahko vsaka trditev sprejeta, če ima preverjene argumente. S tem smo že skoraj odkrili, kaj je kritično mišljenje. Ponuja nam možnosti, da lahko poveš, kar si misliš, vendar moraš biti pozoren, da dodaš dobre argumente in dejstva. Kadar želiš izraziti svoje mnenje, se ti tega ni potrebno bati, saj ti bodo pri tem pomagala dejstva o določeni temi. Naučili smo se, da lahko vsako dvomljivo izjavo presodiš na podlagi sokratskih vprašanj. To so: Ali lahko pojasniš …? Zakaj misliš, da …?

Z delavnico smo pridobili zares zelo pomembno vrlino za življenje. Verjamem in upam, da bomo sedaj svoja mnenja znali boljše izražati in argumentirati.

Sara Šegula, 6. b

(Skupno 219 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost