Skoči na glavno vsebino
Select Page

Zjutraj ob 7. uri smo se zbrali na železniški postaji. Vožnja z vlakom je bila mirna, čas pa smo si krajšali z družabnimi igrami. Ko smo prispeli na glavno železniško postajo v Gradcu, smo vzeli svojo prtljago in jo odnesli v bližnji hostel. Odšli smo do fontane v središču mesta, se fotografirali in nekaj pojedli. Kmalu za tem se nam je pridružila vodička, s katero smo si ogledali mesto in njegove znamenitosti. Po ogledu nas je čakalo kosilo – okusna pica. S polnimi želodci smo se skupaj z učenci šole Sr. Klara Fietz Volksshule odpravili v bližnji park. Po skupni igri in druženju smo odšli v muzej FRida & freD. Tam smo se razdelili v dve skupini in skupaj ustvarjali zanimive stvari. Polni novih doživetij in vtisov smo se proti večeru vrnili v hostel, odšli na večerjo in zaspali.

Drugi dan nas je po obilnem in odličnem zajtrku čakal obisk šole, ki jo obiskujejo naši novi prijatelji. Skupaj smo se podali še po strmih stopnicah na mestni hrib Schloßberg, kjer smo si ogledali 4D-predstavo o Gradcu in se s hriba spustili po adrenalinskem toboganu. Bilo je zares razburljivo! Na poti na kosilo smo si kupili še spominke in si privoščili sladoled. Vse bolj se je bližal naš čas povratka. Polni lepih spominov smo popoldne prispeli na železniško postajo v Mariboru.

Učenci 4. a

(Skupno 130 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost