Skoči na glavno vsebino
Select Page

Na pobudo Sveta Evrope iz Strasbourga od leta 2001 vsako leto 26. septembra praznujemo evropski dan jezikov. Na šoli že tradicionalno ob tej priložnosti priredimo radijsko oddajo. Vendar je bila letošnja precej posebna. Kot osrednjo temo letošnje oddaje smo učitelji skupaj z otroci izbrali temo »Vse najboljše ob 40. obletnici, šola«. Čestitali smo ji v vseh jezikih, ki se na naši šoli prepletajo: v slovenskem, angleškem, nemškem, francoskem, italijanskem, albanskem, ukrajinskem in srbskem.
V nižjih razredih smo ob Evropskem dnevu jezikov spoznavali, kako zvenijo nam poznane otroške pesmi v tujih jezikih.
Ker velik pomen pri učenju tujih jezikih posvečamo razlogom, zakaj je pomembno biti večjezičen, so otroci na to temo v tujih jezikih (v angleščini, nemščini, italijanščini in francoščini) zapisali besedilo, ki bo objavljeno tudi v šolskem časopisu.

Janja Horvat

(Skupno 37 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost