Skoči na glavno vsebino
Select Page

First Lego liga je svetovno tekmovanje otrok pod okriljem ameriške fundacije FIRST in korporacije LEGO.

Naša šola letos prvič sodeluje v FIRST LEGO League (FLL) Slovenija, ki deluje pod okriljem zavoda Super glavce. To je mednarodni multidisciplinarni raziskovalni program, ki spodbuja kreativnost, sodelovalno učenje, radovednost in skupinsko delo. Za učence je še posebej privlačen, saj gre za sestavljanje lego robota.

Tema letošnjega tekmovanja je »MESTO PRIHODNOSTI«.

Del naše ekipe se je v petek, 15.11.2019, udeležil treninga Tekme robotov na Fakulteti za računalništvo in informatiko v Ljubljani. Kljub temu da še nimamo toliko izkušenj, smo poskusili rešiti 3 zanimive naloge in si priigrali 135 točk.

V mesecu januarju pa nas čaka pravo tekmovanje, regijski turnir – kvalifikacije za državno prvenstvo.

 

mentorica Danijela Todorović

(Skupno 189 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost