Skoči na glavno vsebino
Select Page

Mednarodni dan matematike, 14. marec,  je znan tudi kot dan števila PI (π). Dan po vsem svetu zaznamujejo s številnimi dogodki, večinoma tekmovanji v pomnjenju decimalk števila PI. Praznovanje je razširjeno v glavnem na univerzah, posebej slovesno pa ga prirejajo v univerzitetnem mestu Princeton, kjer je dolgo časa prebival slavni matematik Albert Einstein, po naključju rojen prav 14. marca leta 1897. Po naključju? Naj presodi vsak sam.  Na naši šoli smo letos ponovno izvedli nekaj matematičnih delavnic, tako na razredni kot na predmetni stopnji. Tema letošnjega praznovanja je bila “Igranje z matematiko”.  Izvedli smo tudi tekmovanje devetošolcev v recitiranju števila PI. Rok, Nik, Jon in Hana so preizkusili svojo zmogljivost pomnjenja števila PI in absolutna zmagovalka je postala Hana iz 9. a, ki je zrecitirala kar 307 števk števila PI. Drugouvrščeni Jon je zrecitiral 119 števk, sledila sta mu Rok in Nik. Vsem štirim čestitamo za vložen trud in pogum. Nekaj aktivnosti smo zbrali tudi v spodnjih fotografijah. 

Vsem učencev, še posebej ljubiteljem števila PI, želimo veliko matematičnih misli tudi v prihodnje. In naj bo recitiranje števila PI izziv za naslednje leto.

učiteljice matematike

 

(Skupno 87 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost