Skoči na glavno vsebino
Select Page

Pohod na Triglav smo izvedli 19. in 20.9.2019. Kar 10 učenk in učencev 9. razredov se je brez večjih težav povzpelo na naš najvišji vrh.
Z avtobusom smo se najprej odpeljali v dolino Vrata, si ogledali slap Peričnik in se kmalu zatem odpravili od Aljaževega doma v Vratih na zahtevno pot na Triglav. Prvi dan smo se po Tominškovi poti povzpeli na Kredarico, kjer smo prespali in se naslednje jutro odpravili čez Mali Triglav na vrh. Vseh deset je brez težav preplezalo zahtevnejše dele poti in kmalu so se lahko veselili, saj so že 12 generacija OŠ Tabor I, ki je osvojila Triglav.
Po opravljenih vseh aktivnosti na vrhu (krst, fotografiranje, žigosanje knjižic), smo se odpravili proti Planiki in se nato spustili v dolino Krme, kjer je prišel pri Kovinarski koči po nas avtobus.
Čestitke vsem udeležencem pohoda, ki so pokazali, željo in vztrajnost, moč in vzdržljivost, spretnost in odločnost in se uspeli povzpet na naš najvišji vrh! Zahvaljujem se Ediju in Jožici za pomoč pri vodenju pohoda.
Vrh so osvojili; Matic, Samo, Teo, Jan Luka in Aljoša in Sara Namestnik, Sara Punčec, Neli, Ana in Uršula.

Herman Novak

(Skupno 286 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost