Skoči na glavno vsebino
Select Page

Šola v naravi
3. dan

Program je organiziran tako, da se skupine izmenjujemo v načrtovanih aktivnostih, zato danes prilagamo nekaj več fotografij, ki smo jih zbrali po oddelkih.

Nemška kostnica

Je spomenik oz. pokopališče, ki leži na levem bregu Soče v Tolminu. Tam so zapisana imena umrlih nemških vojakov iz prve svetovne vojne. 200 imen je zapisanih/vklesanih v leseno tablo, ostala pa se nahajajo v obliki treh mozaikov. V te mozaike so vklesana njihova imena in priimki, pred vsakim pa je križ. Med križi in imeni se nahajajo steklene ploščice, ki so pozlačene. Najlepše se mozaiki vidijo na enakonočje. V kostnici se nahajajo še kosti umrlih, vendar so zapečatene. Do lesenih tabel nas vodijo vrata, na katerih so štiri oljčne vejice, ki so simbol miru. Nad mozaiki visi zvon, težak približno eno tono. Kostnica je zgrajena iz sedimentnih kamnin, ki so jih priskrbeli Nemci.

Maša Čuk Hajdinjak, 7. c

(Skupno 430 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost