Pohod na Triglav smo z učenci in učenkami 9. razredov opravili v torek 11.9. in sredo 12.9.2018. To je bil zaključek pohodništva za generacijo 2004, ki je do 8. razreda imela v okviru dodatnega športnega programa vsako šolsko leto najmanj en pohod na vrhove po Sloveniji. Izkušnje pridobljene na taborjenju v Bohinju in na pohodu na Ojstrico v 7. razredu so jim na zahtevnem pohodu iz doline Vrat po Tominškovi poti in naslednji dan na naš najvišji vrh Triglav prišle prav na vsakem koraku. Hojo po zavarovanih poteh so opravili z odliko. Tudi kondicijsko ni bilo nikakršnih težav. Zagotovo jih bo ta pohod spremljal vse življenje in se ga bodo zelo radi spominjali.

Z vrha smo se spustili do Planike in čez Konjsko sedlo v dolino Krme, kjer nas je čakal kombi.
Predvsem velja zahvala odličnima vodnikoma Ediju in Jožici Kolar iz planinskega društva Makole, ki spremljata naše otroke v zadnjih letih.
Vrh so osvojile naslednje učenke: Zoja Breznik, Rima Jaki, Maša Varda, Anja Vajdič, Hana Brečko, Alina Majcen in Tyra Barada in učenca Mel Reher in Gal Drakšič.
Čestitke za vztrajnost in dobro voljo.
Herman Novak