Skoči na glavno vsebino
Select Page

Leta 2005 sta učitelja likovne umetnosti na Floridi 21. septembra, torej na svetovni dan miru, pričela umetniški projekt Vetrnice za mir. Otroci so prek izdelovanja vetrnic izrazili svoja občutja o tem, kaj se dogaja po svetu in v njihovih življenjih. V prvem letu se je vrtelo okoli pol milijona vetrnic na več kot 1300 lokacijah po vsem svetu.

Mestna občina Maribor je kot prva v Sloveniji pristopila k projektu leta 2011. Mariborski osnovnošolci od takrat vsako leto obeležijo ta dan z izdelovanjem vetrnic, ki jih posadijo na Rožnem griču v Mestnem parku.

Na OŠ Tabor I Maribor so z izdelavo vetrnic dan miru danes spomnili učenci, ki so vključeni v oddelek podaljšanega bivanja. Ker je Mestni park predaleč, so vetrnice posadili na grič za šolskimi igrišči.

dr. Martina Rajšp

(Skupno 130 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost