Ekskurzija v Avstrijo – 4. razred

V četrtek, 8. 6. 2023, smo se četrtošolci odpravili na ekskurzijo v Styrassic Park v Avstrijo. Na zabaviščnih atrakcijah nam je narasel adrenalin, pa tudi naše glasilke so se izkazale. 😊 Na sprehodu med dinozavri nam je postalo jasno, da so nekoč živeli na Zemlji prebivalci, ki so bili bistveno večji kot človek. Tisti kreativni med nami so si naredili odlitke dinozavrov, ki so jih pobarvali in si jih kot spominke odnesli domov. Ugotovitev četrtošolcev je bila tudi, da sladoled prija v vsakem vremenu, tudi če lije kot iz škafa.

Ekskurzija v Avstrijo – 3. razred

V torek, 6. 6. 2023, smo se tretješolci po kosilu odpravili  na ekskurzijo po obmejnem delu Avstrije s Slovenijo. Najprej smo prečkali mejo in se odpravili na obisk k medvedom v Bärenhofu, kjer smo si ogledali še druge živali in jih lahko tudi hranili. Nato pa smo se odpravili na krajši pohod po meji med Slovenijo in Avstrijo. Ko smo postali lačni, smo na Mizi na meji (Grenztisch) pomalicali, kar smo imeli v nahrbtnikih, ter se odpravili proti domu.

Tekmovanje za Cankarjevo priznanje

V letošnjem šolskem letu je na Tekmovanju za Cankarjevo priznanje za učence od 4. do 9. razreda sodelovalo 60 učencev naše šole.

Na šolskem tekmovanju so Cankarjevo priznanje osvojili:

1. razred: Tilen Žigart, Katarina Kaurin, Jona Kac, Hana Kac, Neža Čakš, Sami Hamad, Zala Jagodič, David Knez, Eva Košič, Ema Vida Luketič, Bela Petek, Irenej Sitar
  2. razred: Tia Vajngerl
  3. razred: Gaja Logar, Lucija Bubić, Korina Pongrac
  4. razred: Ajda Ropoša Mohorko, Ditka Abram, Filip Cojzer
  5. razred: Hana Štular, Ana Purg, Isabella Kajzer Zorenč, Anastazija Kosi
  6. razred: Sara Šegula, Tara Pongrac, Julija Pečanac

Hana Štular, Ana Purg in Sara Šegula so se uvrstile na regijsko tekmovanje, kjer so vsa tri dekleta osvojila bronasto Cankarjevo priznanje.

Sara se je uvrstila tudi na državno tekmovanje in osvojila srebrno Cankarjevo priznanje.

Čestitamo vsem prejemnikom priznanj!

mentorice tekmovalcev