Skoči na glavno vsebino
Select Page

Vlada RS je na seji 27. 10. 2021 sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARS-CoV-2 (ki je objavljen v UL RS, št. 170/2021 z dne 27. 10. 2021).

Odlok prične veljati 1. novembra 2021.

Naslednje bistvene spremembe, ki zadevajo učenke in učence:

1. Prostovoljno izvajanje testiranja s testi HAG za samotestiranje izvajajo vsi učenci od 1. do 9. razreda.

2. Učenci izvedejo samotestiranje v domačem okolju dvakrat tedensko, in sicer v ponedeljek in sredo zjutraj pred poukom.

3. Učenci so upravičeni do 10 testov za samotestiranje na mesec.

Glede na zapisano, naj ponovno spomnim na obvezno uporabo obraznih mask:

– v skupnih prostorih za vse učence od 1. do 9. razreda,

– pri mešanju oddelkov,

– pri pouku za učence od 7 do 9. razreda, razen pri urah športa.

Zaradi resne epidemiološke situacije v državi pričakujemo, da bodo vsi otroci (razen tistih, kjer ste ali boste v torek, 2. 11. 2021, starši šoli dostavili zdravniško dokazilo o nenošenju maske) imeli obrazno masko v zgoraj zapisanih situacijah. Vse otroke, razen tistih z dokazilom, bomo opozarjali in jim masko, če je ne bodo imeli, tudi ponudili.

Prosim, da svojega nezadovoljstva ali negodovanja ob novem odloku, ne sporočate šoli, ampak, če tako presodite, pristojnim inštitucijam.

(Skupno 81 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost