Skoči na glavno vsebino
Select Page

Ministrica za izobraževanje, znanost in šport, prof. Simona Kustec, je izdala sklep, s katerim se spreminjajo merila za izbiro kandidatov v primeru omejitve vpisa v srednješolske izobraževalne programe za šolsko leto 2021/2022.

Pri omejitvi vpisa v programe srednjega poklicnega, srednjega strokovnega in tehniškega izobraževanja ter gimnazij, se kandidati izbirajo na podlagi razvrstitve z uporabo točk iz zaključenih ocen obveznih predmetov zadnjega triletja osnovne šole. Če se na spodnji meji razvrsti več kandidatov z istim številom točk, se izbira med njimi opravi na podlagi seštevka točk, pridobljenih iz zaključnih ocen 7., 8. in 9. razreda pri predmetih slovenščina, matematika in angleščina (kandidat torej lahko zbere pri teh predmetih največ 45 točk).

Omenjeni sklep o spremenjenih merilih v primeru omejitve vpisa velja samo za vpis kandidatov v šolsko leto 2021/2022.

 

(Skupno 118 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost