Skoči na glavno vsebino
Select Page
V mesecu marcu je zaživel Študentski inovativni projekt za družbeno korist (ŠIPK) z naslovom »Izkustveno učenje o delovanju človeških organov: vidim, primem, preizkusim« ali na kratko »Modeli organov«. Pri projektu sodeluje deset študentov Univerze v Mariboru pod mentorstvom doc. dr. Lidije Križančić Bombek z Medicinske fakultete, ob pomoči strokovnih sodelavcev Mateje Bračko in Darka Zakelška. Študentje Gregor Jakopič, Jan Mogu, Nuša Navršnik, Nika Požun, Jernej Skuhala, Minea Šućur, Tilen Švarc, Mitja Vrbnjak, Tilen Žvajker in Jaka Waldhütter so združili znanja študijskih programov biologije, bionike, elekrotehnike, medicine in strojništva. S pomočjo modernih tehnologij 3D tiskanja, laserskega rezanja, elektrotehnike, konstruktorstva, programiranja in animacij so izdelali in predstavili delovanje nekaterih človeških organov na otrokom zanimiv in preprost način. Nastali so že prvi materiali, ki si jih lahko ogledate v nadaljevanju.
Ledvice
Pljuča - uvod
Pljuča - animacija
Pljuča - izdelava modela
(Skupno 200 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost