Select Page

Drage učenke in učenci, spoštovani starši, skrbniki.

V torek, 1. 9. 2020, se pričenja novo šolsko leto, ki pa bo zaradi ukrepov povezanih s COVID 19 drugačno, kot smo vajeni. Pouk bo za vse ZDRAVE učence potekal v šoli v skladu s šolskim koledarjem po tako imenovanem modelu B in smiselnim upoštevanjem priporočil NIJZ za ohranitev varnosti in zdravja udeležencev izobraževanja. Tudi v šolskem letu 2020/2021 nas bo dnevno v šoli okoli 670. Prav zato je toliko bolj pomembno, da v šolo prihajamo le če smo zdravi. Prosimo, da si preberete naslednji dopis in se dosledno držite zapisanega: DOPIS 

Ker vemo, da ste se mnogi med vami šele pred dnevi vrnili iz držav, ki so na korona zemljevidu obarvane z rdečo barvo, prosimo, da ste še bolj pozorni na zdravstveno stanje svojega otroka. V kolikor menite, da obstaja možnost, da bi vaš otrok bil okužen s COVID 19, ga ne pošljite v šolo, njegovo odsotnost in razlog zanjo pa sporočite v tajništvo šole.

Kako bo potekal prvi šolski dan?

 • Učenci 2., 3., 4. in 5. razreda se zberejo na šolski ploščadi ob 8.40. Po pozdravnem nagovoru ravnateljice, bodo skupaj z razredničarkami odšli v svoje učilnice, kjer bodo dobili vse potrebne informacije in navodila o poteku dela v novem šolskem letu. Ob vstopu v šolo si bodo razkužili roke. Priporoča se uporaba obraznih zaščitnih mask. Aktivnosti v šoli (skupaj z malico) bodo potekale do 10.20, ko bodo razredničarke učence pospremile na ploščad pred šolo.
 • Učenci 6., 7., 8. in 9. razreda se zberejo na šolski ploščadi ob 8.20. Po pozdravnem nagovoru ravnateljice, bodo skupaj z razredničarkami odšli v svoje učilnice, kjer bodo dobili vse potrebne informacije in navodila o poteku dela v novem šolskem letu. Ob vstopu v šolo si bodo razkužili roke. Obrazne zaščitne maske, ki jih prinesejo s seboj, so obvezne za učence 7., 8. in 9. razreda, za učence 6. razreda pa so pruiporočljive. Aktivnosti v šoli (skupaj z malico) bodo potekale do 10.00, ko bodo razredničarke učence pospremile na ploščad pred šolo.

Prvi šolski dan v šoli ne bo jutranjega varstva in podaljšanega bivanja, tudi ne bo zajtrka, kosila in popoldanske malice.

Back to school clipart clip art school clip art teacher clipart 2 ... | Teacher clipart, Back to school clipart, School clipart

Kaj prinesejo učenci prvi šolski dan s seboj?

Šolske copate (natikači niso dovoljeni!!!), mapo in peresnico ter prazno šolsko torbo.

Učenci 3. razreda naj s seboj prinesejo popolnoma vse šolske potrebščine.

Nekaj informacij, kako bo potekalo delo v šoli

 • V šoli bodo vsi ZDRAVI učenci.
 • Pouk bo potekal v matičnih učilnicah učencev.
 • V šolo vstopajo LE učenci, starši jih pospremijo najdlje do vhodnih vrat šole.
 • Vstop v šolo je dovoljen le učenkam in učencem ter zaposlenim šole.
 • Učenci, ki niso vključeni v jutranje varstvo, vstopajo v šolo 10 minut pred začetkom pouka.
 • Odhod domov: učenci, ki niso vključeni v OPB, bodo takoj po zadnji aktivnosti oz. kosilu zapustili šolo.
 • Učenci, ki so vključeni v OPB: ob uri, ki ste jo zapisali na prijavo v podaljšano bivanje, bo otrok odhajal iz šole. Če ste napisali na prijavo, da bo otrok odhajal iz šole ob npr. 15.30, ga bo učitelj ob tej uri poslal domov. V primeru, da boste po otroka prišli prej oz. kasneje od dogovorjene ure, to spremembo zapišite otroku v beležko, ki jo otrok pokaže učitelju podaljšanega bivanja. Učenci prvega razreda: ob dogovorjeni uri bodo prvošolci pospremljeni do vhodnih vrat. Varovanja otrok pred šolo ne moremo zagotoviti, zato po svojega otroka prihajajte pravočasno!
 • Pouk bo potekal po urniku, ki bo objavljen na spletni strani šole.
 • Interesne dejavnosti se bodo izvajale v skladu s priporočili NIJZ.
 • V skladu s priporočili NIJZ bo potekal fakultativni pouk in izbirni predmeti.
 • Sporočamo, da ne zmoremo zagotoviti po razredih popolnoma ločenega jutranjega varstva in podaljšanega bivanja.
 • Otroci tretjega triletja v objektu šole (razen med šolskimi urami) nosijo svoje obrazne maske. Trudili se bomo zagotavljati socialno distanco.
 • Učenci bodo uporabljali svoje garderobne omarice.
 • Prinašanje igrač v šolo ni dovoljeno.
 • Otroci si v šoli ne bodo umivali zob.
 • Dopoldansko malico bodo vsi učenci jedli v učilnicah, učenci 1. in 2. razreda bodo v učilnicah jedli tudi kosilo. Vsi ostali učenci bodo jedli kosilo po prilagojenem urniku v jedilnici. Tudi zajtrk in popoldansko malico bodo učenci zaužili v jedilnici. Za evidentiranje obrokov bodo potrebovali ključke.
 • Pitniki se v šoli ne bodo uporabljali. Predlagamo, da vaš otrok s seboj v šolo dnevno prinaša bidon. Bodo pa gotovo imeli otroci na voljo v šoli dostop do sveže vode in ob obrokih tudi pijačo.
 • Od 1. septembra 2020 naprej veljajo vse prijave na jutranje varstvo, zajtrk, malico, kosilo, OPB in popoldansko malico po podatkih, ki ste nam jih posredovali pred zaključkom prejšnjega šolskega leta.
 • Vsi dnevi dejavnosti bodo potekali v šoli ali njeni okolici, šole v naravi bodo organizirane glede na situacijo s COVID-19.
 • Pogovorne ure, roditeljski sestanki (razen prvega), pogovorna okna … potekajo na daljavo ali po telefonu.

Iskreno prosimo, da upoštevate zapisano. Jasno nam je, vam in nam, da ne bo enostavno. Zagotovo pa nam bo skupaj uspelo – saj veste: SKUPAJ ZMOREMO!

Kolektiv OŠ Tabor I Maribor

(Skupno 1.847 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost