Epi Reading Badge

“The more that you read, the more things you will know. The more that you learn, the more places you’ll go.”

Dr. Seuss (American children’s author, political cartoonist, illustrator, poet, animator, and filmmaker)

Branje v tujem jeziku je okno v svet, od koder vidiš tudi domov. Učenci 4. in 5. razreda so pogumno segli po knjigah in se lotili branja v projektu Epi Reading Badge.

In koliko je bilo bralcev?

1. razred: 39 (14 prejemnikov zlatega in 18 prejemnikov srebrnega priznanja)
  2. razred: 41 (11 prejemnikov zlatega in 16 prejemnikov srebrnega priznanja)

Vsem bralcem iskrene čestitke.

Mentorici Petra Orgl in Simona Klinger

Športno plezanje – DP za osnovne šole

V soboto, 15. 4. 2023, je v Vojniku potekalo osnovnošolsko državno prvenstvo v športnem plezanju, ki so se ga udeležile tudi tri učenke naše šole: Sara Brezner in Zoja Kolarić iz 6. razreda ter Julija Brezner iz 9. razreda. Na tekmovanju so dosegle odlične rezultate – Zoja Kolarić je bila v svoji starostni skupini tretja, Sara pa peta, medtem ko je pri starejših učenkah Julija dosegla kar prvo mesto! Čestitke učenkam za odličen uspeh!

Srečanje bralcev in Lisičja luna

Predfestivalsko dogajanje 26. slovenskih dnevov knjige v Mariboru
SREČANJE BRALCEV

(6.-9. RAZRED)

LISIČJA LUNA IN DOGODIVŠČINE IZ ČAROBNEGA GOZDA

Gostovanje Maše Ogrizek, prejemnice večernice za najboljšo izvirno otroško in mladinsko knjigo

četrtek, 20. april 2023, ob 8.20

šolska knjižnica OŠ Tabor I Maribor

Pogovor vodi Darka Tancer-Kajnih

Organizatorji: Mladinski kulturni center Maribor, revija Otrok in knjiga in OŠ Tabor I Maribor

Več o predfestivalskem dogajanju 26. slovenskih dnevov knjige v Mariboru na: Predfestivalsko dogajanje 26. Slovenskih dnevov knjige v Mariboru — MKC Maribor

Šola zunaj šole (Rakov Škocjan, 7. a in 7. c) – 1. dan

Ko smo prispeli v Rakov Škocjan, so nam najprej pojasnili pravila, nato pa smo se razdelili v sobe. Po namestitvi v sobe smo imeli čas za igre na prostem. Po okusnem kosilu smo se odpravili na popoldansko dejavnost. Na poti smo si ogledali različne naravne zanimivosti. Zabavno je bilo, ker smo plezali skozi tunele, se kotalili po hribu in videli naravni most. Po vrnitvi v CŠOD smo se preizkusili v hoji s hoduljami, igrali smo namizni tenis, nogomet in košarko. Po večerji pa smo se odpravili še na nočni pohod z lučkami. Za prvi dan smo doživeli veliko lepega v naravi.

Zapisala: Anna Cimerman in Jaka Černel Matvoz