CŠOD Škorpijon (3. c) – 1. dan

Po prihodu v dom smo se vselili v sobe, pojedli kosilo in se odpravili na pohod do Žavcarjevega vrha. Na poti smo srečali močerada, v mlaki našli mrest in pupke … Prijetno utrujeni smo pojedli večerjo. Žal nam je dež spremenil načrte in tako smo namesto ob tabornem ognju večer preživeli ob igranju družabnih iger.

Šola zunaj šole (Rakov Škocjan, 7. a in 7. c) – 3. dan

Po jutranji telovadbi in zajtrku smo se danes ponovno v dveh skupinah odpravili do Zelških jam in kolesarili do Cerkniškega jezera, le da sta se skupini zamenjali. Naš prosti čas preživimo ob namiznem tenisu, košarki ali nogometu. Po kosilu so sledile popoldanske aktivnosti, kot so lokostrelstvo in spoznavanje gozdnih rastlin. Po večerji pa nas spet čakajo zanimive igre.

Zapisala: Tara Cviker in Tin Pavletič

Šola zunaj šole (Rakov Škocjan, 7. a in 7. c) – 2. dan

Zjutraj smo se zbudili ob 7.00. Po jutranji telovadbi in zajtrku smo se odpravili na teren v dveh skupinah. Prva skupina se je s kolesi odpravila do Cerkniškega jezera, druga pa v Zelške jame. Po kosilu smo imeli nekaj prostega časa, ki smo ga preživeli na igrišču. Popoldanske aktivnosti so bile ponovno razdeljene v dve skupini. Prva je odšla v gozd nastavit kamero ter hrano v upanju, da do petka privabimo medveda in ga posnamemo, druga pa si je šla gradit bivake iz naravnih materialov. Potem smo aktivnosti zamenjali. Večer pa imamo zapolnjen z družabnimi in športnimi igrami. Tako smo preživeli aktiven drugi dan.

Zapisali: Nuša Ekart in Eli Eder Ribič

CŠOD Škorpijon – 2. dan

Po včerajšnjem presenečenju, ko nas je obiskala in nas pogostila naša ga. ravnateljica Martina Rajšp, smo prijetno utrujeni preživeli mirno noč. Današnji dan smo pričeli z jutranjo telovadbo in se po zajtrku odpravili na raziskovanje bližnjega potoka, si ogledali domače živali na kmetiji in se preizkusili v jezdenju konj. Po kosilu smo raziskovali in spoznali bližnji gozd ter se naučili postaviti enostaven bivak v naravi. Zvečer smo se z lučkami odpravili na nočni pohod ob slovensko-avstrijski meji. Jutri se bomo preizkusili še v lokostrelstvu in umetniškem ustvarjanju iz naravnih materialov, nato pa nas čaka pospravljanje in po kosilu odhod domov.

Učiteljica Lilijana Kaučič