Mladi za napredek Maribora – 40. srečanje

V torek, 4. 4. 2023, je v Narodnem domu potekala svečana razglasitev rezultatov programa Mladi za napredek Maribora. Naša mlada raziskovalka, Sara Šegula iz 9. b, je pod mentorstvom Simone Klinger in Anje Šegula pripravila raziskovalno nalogo z naslovom “Z žvečenjem do boljšega spomina?”. Z raziskovalno nalogo je na področju psihologije in pedagogike dosegla 2. mesto, prejela srebrno priznanje ter bila predlagana za državno srečanje. Sari in mentoricama čestitamo za odličen dosežek.

Šola zunaj šole (Rakov Škocjan, 7. b) – 3. dan

Kljub temu da se vsak dan zbudimo v mrzlo jutro, nas ob vseh aktivnostih nič ne zebe. Najprej smo ponovno v dveh skupinah odšli s kolesi do Cerkniškega jezera in na pohod do Selških jam. Po kosilu in aktivnem počitku smo pekli buhtlje ter streljali z loki. Kljub dobri večerji je ostal v želodčkih še prostor za odlične buhtlje. Pred odhodom na počitek pa smo se odlično zabavali in nasmejali ob igri zmenkarij.